Sauny domowe Haakala

Zbawienny wpływ ciepła na organizm człowieka jest znany od wieków. Sesja w saunie to nie tylko relaks ale przede oczyszczenie organizmy z toksyn i aktywacja metaboliczna wszystkich organów ciała. Ciepło sauny wykorzystywane jest nie tylko dla dobra i kondycji osób zdrowych ale również do wspomagania leczenia i rehabilitacji osób zmagających się z różnymi chorobami.

Sauny tradycyjne

W saunie tradycyjnej źródło ciepła ogrzewa powietrze, które następnie przenika do ciała. Dlatego panuje w niej wysoka temperatura. Jest to dobra metoda leczenia wielu chorób, w tym układu oddechowego oraz oczyszczenia organizmu. Jednak takie zabiegi są dość uciążliwe dla układu sercowo – naczyniowego, dlatego nie każdy może z niej korzystać. Alternatywą dla modeli saun tradycyjnych jest sauna na podczerwień, tzw. Infrared. Energia, wydzielana przez promienniki podczerwieni, przenika głęboko do ciała użytkownika, ogrzewając go od środka. Mogą z niej korzystać absolutnie wszyscy, gdyż w saunie na podczerwień panuje łagodne ciepło, które nie obciąża serca, naczyń krwionośnych i układu oddechowego, ale przynosi te same skutki, jak sauna tradycyjna. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych japońskich technologii.

Sauna w domu

Proponujemy szeroki wybór modeli saun różnych typów i wymiarów, które można ustawić w domu lub w mieszkaniu a także w centrach fitness czy salonach kosmetycznych. Wszystkie sauny domowe marki Haakala występują w postaci solidnie wykonanych konstrukcji drewnianych wysokiej jakości. Są one proste i bezpieczne w użyciu. Bardzo ważną zaletą oferowanych saun jest jej kompaktowość i wysoka energooszczędność a także współczesny design, który sprawi, że taka kabina będzie funkcjonalnym dodatkiem do każdego wystroju wnętrza. Moduły sauny są łatwe w montażu.

Różnice pomiędzy sauną infrared i tradycyjną:

Różnice między sauną na podczerwień a tradycyjną Sauna na podczerwień Sauna tradycyjna
Materiał Drewno Drewno
Bezpieczeństwo Wysoki poziom bezpieczeństwa, brak gorących powierzchni oraz wysokiej temperatury Normalny poziom bezpieczeństwa, istnieje ryzyko poparzeń
Źródło ciepła Promiennik podczerwieni Piec elektryczny
Sposób przenoszenia energii cieplnej Promieniowanie podczerwone Gorące powietrze
Sposób ogrzewania ciała Promieniowanie wnika w ciało ogrzewając bezpośrednio głębiej położone tkanki organizmu Poprzez powierzchnię skóry
Temperatura w stopniach C 35 - 65 ponad 80
Zużycie energii 1 kW - 2,5 kW 3 kW - 6 kW
Czas nagrzewania 20 minut 30 - 90 minut
Możliwość cyrkulacji świeżego powietrza Tak Nie
Konieczność użycia wody Nie Tak
Poziom komfortu Bardzo wysoki Bardzo niski
Położenie kabiny W dowolnym punkcie w każdym pomieszczeniu bez konieczności modernizacji Pomieszczenie musi być przystosowane do wysokiego poziomu wilgoci

Czym jest promieniowanie podczerwone?

Na pełne spektrum światła słonecznego składają się promienie widoczne i niewidoczne dla ludzkiego oka. Widoczne to tzw. kolory tęczy czyli czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy. Niewidoczna część spektrum to promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie X, gamma, promieniowanie kosmiczne, mikrofale, długie fale, fale radiowe oraz promieniowanie podczerwone.

Promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie pomiędzy światłem widzialnym, a mikrofalami nazywamy potocznie podczerwienią. Długość fali promieniowania podczerwonego mieści się w przedziale 780 nm do 1 mm.

Widmo promieniowania elektromagnetycznego

Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie cieplne (podczerwone). Już w temperaturze kilku Kelwinów ciała emitują promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie dalekiej podczerwieni, ciała o temperaturze pokojowej emitują najwięcej promieniowania o długości fali rzędu 10 μm. Przedmioty cieplejsze emitują więcej promieniowania i o mniejszej długości fali.

Najbardziej godny uwagi przedział to 4 – 15 μm czyli tzw. daleka podczerwień. Promieniowanie, które powstaje w naszej saunie, w przeciwieństwie do promieniowania z zakresu światła widzialnego, jest w stanie głęboko (3 – 6 cm) penetrować ludzką skórę oraz tkanki znajdujące się pod nią. Podczerwień ogrzewa ludzkie ciało poprzez oddziaływanie z cząsteczkami naszego organizmu (np. woda), które bardzo łatwo absorbują energię promieniowania podczerwonego. W naturalny sposób zwiększa to temperaturę ciała. Jest to całkowicie bezpiecznie z bardzo prostego względu – człowiek emituje promieniowanie podczerwone w podobnym zakresie długości fali co sauna.

Temperatura w saunie tradycyjnej wynosi od 85 do 110 stopni, co w porównaniu do saun infrared, gdzie temperatury wahają się w przedziale 35 – 65 stopni Celsjusza, powoduje znaczącą poprawę komfortu. Przy dużo niższej temperaturze uzyskujemy lepsze efekty. Niższa temperatura zwiększa bezpieczeństwo korzystania z saun przez osoby starsze oraz mające problemy z układem oddechowym lub układem krążenia.

Poniżej przedstawimy główne zalety korzystania z saun:

Detoksykacja organizmu

Tłuszcz zgromadzony w naszym organizmie już w temperaturze 39 stopni traci swoją molekularną stabilność przez co większa jego ilość rozpuszcza się we krwi i jest wydalana z organizmu powodując utratę wagi oraz usuwanie toksyn w nim zgromadzonych. Badania wykazały, że proces ten w saunie infrared jest wielokrotnie bardziej wydajny niż w innych formach terapii cieplej lub w przypadku zwykłych ćwiczeń fizycznych. Oto krótka lista związków chemicznych których możemy pozbyć się z naszego organizmu dzięki saunie infrared: rtęć, ołów, miedz, kadm, mangan, nadmiar sodu, chlorki, arsen, nikiel, bardzo szkodliwe związki benzenu, mocznik, cholesterol, nikotyna.

Wzmocnienie systemu immunologicznego

Typowa sesja w saunie podnosi temperaturę ciała o ok. 1 – 3 stopnie Celsjusza. Wprowadza to organizm w stan, który można porównać do gorączki, będącej jednym z naturalnych systemów obronnych naszego organizmu przeciw wszelkim infekcjom. Powoduje zwiększenie poziomu produkcji białych krwinek w szpiku oraz komórek T, biorących udział w obronie organizmu przed pasożytami, bakteriami i innymi drobnoustrojami.

Wydajność układu sercowo-naczyniowego Podczas korzystania z sauny infrared naturalną reakcją organizmu jest próba schłodzenia się poprzez zwiększenie przepływu krwi przez naczynia znajdujące się tuż po skórą. Zwiększa to tętno, wydajność serca oraz tempo metabolizmu.

Ulubione

Usercentrics: jQuery